دوره آمادگی آزمون EPT

آزمون EPTچیست؟

آزمون EPTیکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مانند IELTS وTOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثرکشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون را سازمان PEARSON که ناشر انتشارات Longman می باشد برگزار کرده و علاقه مندانی که به دنبال تحصیل در کشور های مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می باشند می توانند از این آزمون استفاده کنند.

این آزمون همانند تافل با استفاده از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله Speaking ,Redaing, Listening و Writing ارزیابی شده و نمره آن از ۹۰ محاسبه می شود.

در این آزمون علاوه بر چهار مهارت اصلی به مهارت های دیگر نیز نمره داده می شود از جمله :‌

grammar, oral fluency, pronunciation, spelling , vocabulary, written discourse

البته باید بدانید که برای ادامه تحصیل تمامی دانشگاه های دنیا این مدرک را مانند تافل و ایلتس قبول ندارند و حتی بعضی از دانشگاه ها در دنیا ممکن است برای بعضی از رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که آیا دانشگاه مورد نظرتان این مدرک را قبول می کند یا خیر می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

http://pearsonpte.com/test-takers/accepts

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که از دو سال قبل اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را برای مهاجرت به جای ایلتس هم قبول می کند و علت اینکه چرا افراد زیادی تمایل به شرکت در این آزمون رادارند این است که این آزمون ساده تر از آزمون آیلتس و تافل می باشد.

این نکته شایان ذکر است که کشورکانادا این آزمون را برای مهاجرت قبول نمی کند و برای این کشور فقط ایلتس مورد قبول می باشد. چنانچه شما تمایل دارید که به استرالیا مهاجرت کنید و نیازمند کسب نمره ۷ در هر چهار مهارت می باشید می توانید به جای ایلتس در آزمون PTE شرکت کنید.

معادل نمره ۷ در چهار مهارت آیلتس نمره ۶۵ در آزمونPTE می باشد که بنابر گفته بسیاری از افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند کسب نمره ۶۵ در این آزمون راحت تر از کسب نمره ۷ در ایلتس می باشد.

اهمیت این قضیه بیشتر در مهارت Writing میباشد چون با توجه به داوطلبان زیادی که در آزمون ایلتس شرکت کرده اند کسب نمره ۷ در مهارت Writing ایلتس به شدت سخت بوده و معمولا افراد مجبور به شرکت در آزمون ایلتس به دفعات می باشند. ولی کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE به مراتب ساده تر از ۷ در ایلتس می باشد.

 این آزمون هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما هیچ مرکزی این آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت دراین آزمون می بایست به کشورها همسایه از جمله ترکیه، دبی سفر کرده و در آزمون شرکت نمایید. از لحاظ هزینه های ثبت نام آزمون در کشور ترکیه ارزان تر از دبی می باشد.

منابع اصلی آزمون پی تی ای

The Official Guide to PTE Academic

PTE Practice Tests Plus  

دیگر منابع معتبر آزمون   PTE

PTE Academic Test Builder

مراکز برگزاری آزمون   

ترکیه ،عمان ،امارات ، کویت و عراق

سطح زبان آموز  

 زبان آموزانی که سطح زبانشان در سطح  Upper Intermediate باشد می توانند مستقیماً وارد دوره های PTE شوند.

 

نمره مد نظر حداقل سطح مورد نیاز

۴۵-۵۵ Intermediate

۵۵-۶۵ Upper-Intermediate

۶۵-۷۵ Advanced

 

 محدوده نمره ی آزمون بین ۹۰-۱۰ می باشد و نمره ۸۳ در آزمون معادل نمره ۸.۵ آیلتس می باشد.

تدریس آزمون پی تی ای در مرکز زبانکده تیکا

دوره PTE  به صورت کلاس گروهی در ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای تدریس می گردد . 

 

 

ارسال دیدگاه

ویژگی ها

  • قیمت8500000 ریال تومان

آخرین دوره ها

برچسب ها