بله الزامی است . معمولا در میان زبان آموزان تعریف دقیقی از عبارت پایین ترین سطح وجود نداشته و هر نفر از آن برداشت متفاوتی دارد.

به همین خاطر همه افراد می بایست در آزمون تعییت سطح این مرکز شرکت کنند تا مطمعن شویم آیا نیاز به شروع یادگیری زبان انگلیسی از سطح مبتدی به معنای واقعی وجود دارد یانه!

 

تمرکز اصلی آکادمی تیکا بر مهارت مکالمه است و به باوری مهارت افراد در گفتگو است که میزان واقعی دانش آنان در زبان انگلیسی را نشان می دهد و از سوی دیگر مهارت های مختلف زبان انگلیسی جدا از یکدیگر نبود. تمامی آنها از جمله گرامر در دوره های ما آموزش داده می شود.

 

زبان کده ی تیکا این امکان را که با توجه به برنامه و زمانبندی های شما برای شما کلاس تشکیل دهد. بسته به نیاز شما زمان کلاس مورد نظر می تواند از ساعت 8 صبح تا 10 شب متغیر باشد.

 

دوستان برای دوره های بزرگسالان با توجه به چندین سال تجربه پکیجی از کتاب ها را آماده کردیم که در آنها مهارت مکالمه و قواعد به صورت کاملا تخصصی ارایه می شود و مخصوص آن است از بزرگسالانی که تمایل دارند زبان انگلیسی را بصورت کاملا کاربردی در 1 دوره بیاموزند. روش تدریس این کتاب ها ترکیبی از روش های ارتباطی و شیوه ی مهمی نتیجه محور است. 

این کتاب ها روش تدریس واژگان آموزش گرامر انگلیسی و اصطلاحات کاربردی دوره را در هر درس با تمرین های نظامند هر چه مهارت اصلی زبان در هم آمیخته است . در پایان هر درس تمرین های شفاهی خاصی را برای ارزیابی عملکرد زبان آموزان در نظر گرفته شده اند و به آنان این امکان را می دهند که از نتیجه تحصیل و میزان پیشرفت خود آگاهی کسب کنند.

 

از آنجاییکه این موسسه مرکز تخصصی زبان انگلیسی است کلیه دوره ها بین المللی و تخصصی زبان انگلیسی در بالاترین سطح برگزار می شود.

 

امتحانات میانترم: توسط سوپروایزر و استاد دوره به صورت کتبی و شفاهی

امتحانات پایان ترم: الف( کتبی بصورت تستی و تشریحی)  

ب(شفاهی توسط سوپروایزر مجموعه)

این روش هم زبان آموزان فرصتی می دهد تا میزان پیشرفت خود را در مکالمه محک زنند و هم به متخصصان آموزشگاه این امکان را داده که بطور منظم و مداوم پیشرفت زبان آموزان را رصد کنند و مشاور لازم را به آنها ارایه دهند.

 

مدت زمان تحصیل در تیکا کاملا تابع هدف و نوع کلاس انتخابی شماست اینکه از خود چه میزان توقع دارید و چقدر در رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید از عوامل تاثیر گذار در سرعت تحصیل شما هستند. همچنین یادگیری زبان کاری مستمر و پایان ناپذیر بوده و بنابراین شما می توانید برحسب نیاز و هدف خود در زبانکده تیکا مشغول به تحصیل شوید.

 

 

بطور معمول هر ترم از کلا س ها ی دوره بزرگسالان زبانکده تیکا 18 جلسه ی 70 تا 90 دقیقه ای است بسته به سطح شما می باشد که زبان آموزان می توانند به صورت یک ودو ویا سه جلسه در هفته در آنها شرکت کنند.

 

ارایه مدرک در مرکز تخصصی زبان انگلیسی آوای نوین تیکا به 2 صورت انجام می شود:

الف) به آن دسته از زبان آموزان که در دوره پیشرفته را در تیکا بطور کامل و با کسب نمره حد نصاب قبولی به پایان رسانند مدرک رسمی با مهر موسسه وبا درج امضا مدیرعامل و مدیر کل واحد آموزش اعطا می گردد.

این گواهی نشان می دهد که فرد فارغ التحصیل سطوح مقدماتی و متوسطه و پیشرفته را طی کرده و*** 12 ترم یا 450 ساعت آموزشی را در زبانمده ی تیکا گذرانده است.

این مدرک مورد تایید اکثر شرکت ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی بوده چرا که در صورت **********

ب) آن دسته از زبان آموزانی که در دوره تخصصی کوتاه مدت برگزار شده در این موسسه بطور کامل و با کسب نمره حد نصاب قبولی به پایان رسانند موفق به دریافت گواهی پایان دوره خواهند شد.

 

واحد منابع انسانی زبانکده تیکا به سختگیری شهرت دارد اساتیدی که خواهان استخدام در موسسه هستند باید حداقل دارای 3 سال سابقه ی کاری مکتوب و دارای 2 مدرک یکی مرتبط با آموزش و یکی مرتبط با زبان انگلیسی باشند لذا تمامی اساتید تیکا دارای مدرک تخصصی زبان بوده و هیچ کدام از اساتید بدون سابقه یا کم سابقه نیستند. همچنین پس از جذب مدرسان می بایست دوره های تخصصی زبانکده را گذرانده و وارد مجموعه شوند. زبانکده تیکا هیچ گاه از زبان آموزان خود ویا هرجای دیگر به عنوان مدرس استفاده نکرده و نخواهد کرد. ما هرگز حاضر به آزمون و خطا در بحث آموزش برروی دانشجویان و زبان آموزان خود نیستیم.

 

جواب این سوال ساده است مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان و یا هرزبان دیگری بستگی به سطح کنونی شما و میزان تمرین و پشتکار شما دارد.

 

تنوع کلاس ها در زبانکده ی تیکا بسیار گسترده است.

جهت آشنایی با دوره ها و انتخاب کلاس مورد نیاز به فهرست دوره های آموزشی مراجعه کرده یا با کارکنان آموزش ما تماس بگیرید.

 

بله- قطعا تکالیف خواهید داشت در کنار کتاب مربوط به دوره اصلی کتاب های جانبی دیگری نیزکار می شود و تقریبا هر جلسه استاد تکالیفی را برایتان تعیین خواهند کرد که در جلسه ی بعدی بررسی و چک خواهد شد.

 

این دوره کتاب English Plus برای سطح Starter و کتاب‌های Solutions برای سطح Elementary تا Advanced تدریس می‌شوند.

کارکرد تخصصی برروی زبان انگلیسی

برگزاری بیش از 70 ساعت کلاس های آموزشی جانبی و کاملا رایگان مختص زبان آموزان دوره ی اصلی موسسه

ارائه مشاوره های آموزشی و برنامه درسی رایگان و مستمر توسط اعضای هیت علمی موسسه به تمامی دانشجویان بصورت منظم و رایگان بمنظور دستیابی به اهداف دوره.

استفاده از زنده ترین کارشناسان آموزشی زبان انگلیسی به عنوان مشاور و پشتیبان 

کلاس ها مجهز به تمامی وسایل کمک آموزشی و الکترونیکی

برگزاری تمامی دوره های آمادگی آزمون های بین المللی دانشگاه کمبریج

طراحی سیلابس و سر فصل های خاص برای دوره های آیلتس

کلاس ها با تعداد نفرات استاندارد

حداقل سن ورود به دوره نوجوان برای زبان آموز 12 سال تمام (مقطع تحصیلی هفتم) بوده و تا زبان آموزان تا انتهای مقطع دوازدهم (پایان هفده سال) نیز در این دوره تحصیل خواهند کرد.

 

تاکید کلی تیکا بر روی مکالمه است که این دوره نیز مانند دیگر دوره های موسسه در کنار تقویت تمامی مهارت های زبانی تاکید ویژه ای بر روی مکالمه خواهد داشت.

صد درصد. دروس مدرسه به صورت کاملا محدود تاکید بر آموزش واژگان و ساختار دارد اما کلاس‌های موسسه به صورت اصولی تمامی مهارت های زبانی را پوشش خواهند داد و این امر سبب خواهد شد که زبان آموز پس از طی چند ترم بتواند به راحتی زبان مدرسه را نیز متوجه شود. البته همانطور که ذکر کردیم این مسئله حداقل نیازمند پاس کردن چندین ترم است و نباید با گذراندن 2 یا 3 ترم این انتظار را داشت.

 

موسسه در ایام امتحانات زبان آموزان، کلاس ها را 1 روز در هفته تشکیل خواهد داد تا زبان آموزان بتوانند به دروس مدرسه خود نیز برسند لیکن ما به هیچ وجه توصیه به مرخصی نخواهیم کرد چون که این کار موجب لطمات زیادی به روند آموزشی زبان آموز می‌شود.

 

امتحان میان ترم: به صورت کتبی و شفاهی توسط مدیر دپارتمان نوجوانان

امتحان پایان ترم: به صورت کتبی و شفاهی توسط مدیر دپارتمان نوجوانان

این امر کاملا به سطح زبان آموز بستگی دارد ولی اگر زبان آموزی از سن 12 سالگی از رده پایه دوره نوجوانان شروع به یادگیری زبان انگلیسی کند تا ابتدای 18 سالگی دوره پیشرفته را به اتمام خواهد رساند.

 

مدارک دو نوع هستند: اول مدرک آموزشگاهی که در انتهای دوره به زبان آموز به عنوان دیپلم زبان ارائه می گردد و دوم مدارک بین المللی که حائز اهمیت بسیار بالایی است و موسسه آوای نوین تیکا زبان آموزان را برای شرکت در این امتحانات آماده کرده و پس از آن زبان آموز می تواند با شرکت در این آزمون ها مدرک خود را دریافت کند.

 

دوره نوجوانان به ازای هر جلسه 90 دقیقه ای حداقل 120 دقیقه مطالعه در منزل نیاز است.

 

مدرسینی دوره نوجوانان دارای مدارک بین المللی تدریس زبان انگلیسی با حداقل 3 سال سابقه کار رسمی هستند. نکته حائز اهمیت اینکه تمامی اساتید دوره نوجوان روانشناسی آموزشی را گذرانده و کاملا به نحوه رفتار با این گروه سنی آشنا هستند.

داوطلبین همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از 9.30 صبح الی 20.30 شب بدون نیاز به وقت قبلی می توانند جهت تعیین سطح،مشاوره و ثبت نام مراجعه نمایند. تعیین سطح و مشاوره به صورت کاملا شفاهی و رایگان انجام می گردد. در هنگام ثبت نام به همراه داشتن کپی کارت ملی الزامیست.

12.چگونه میتوان از غیبت تاخیر و میزان پیشرفت فرزند خود در این دوره ها مطلع خواهند شد؟

دوره نوجوانان در صورت تاخیر بیش از 5 دقیقه زبان اموز در همان روز کلاس با اولیا تماس گرفته خواهد شد و در صورت غیبت زبان آموز 24 ساعت پس از کلاس به ایشان اطلاع رسانی خواهد شد.

در مورد اطلاع از روند آموزشی نیز به محض گزارش استاد در مورد زبان آموز به اولیا اطلاع رسانی می گردد.

البته با اپلیکیشن اختصاصی والدین که در کافه بازار موجود است والدین می توانند اطلاعات کاملی از موارد یاد شده را داشته باشند . برای دریافت نام کاربری و رمز عبور خود حتما با واحد پذیرش زبانکده در ارتباط باشید . 

 

دوره کودکان کتب First Friends و Family Friends تدریس می‌شوند. این کتاب‌های از سری کتب دانشگاه Oxford هستند.

 

حداقل سن ورود به دوره کودک 7 سال تمام است و زبان آموزان تا انتهای 12 سالگی ( تا پایان مقطع ششم دبستان) دوره های کودکان را خواهند گذراند.

 

این دوره در کنار ارتقای تمام مهارت های زبانی تاکید بسیار ویژه ای بر روی ارتقاء مهارت مکالمه خواهد شد به طوری که در انتهای هر ترم زبان آموز می تواند به راحتی از ساختار ها و واژگان نو آموخته استفاده کند.

 

امتحانات در دوره کودکان به صورت شفاهی و کتبی برگزار می‌شوند. هر دو امتحان توسط مدیر دپارتمان کودک برگزار خواهد شد تا نقاط قوت و ضعف زبان آموزان کاملا بررسی شود.

 

زبان آموزان جدا از دریافت دیپلم آموزشگاهی در انتهای دوره برای شرکت در آزمون های بین المللی نیز آماده خواهند شد تا بتوانند با شرکت در این آزمون ها مدارک بین المللی را نیز کسب نمایند.

 

ازای هر جلسه شرکت در کلاس 60 دقیقه مطالعه در منزل نیاز است.

 

مدرسین دوره کودکان دارای مدارک بین المللی تدریس زبان انگلیسی با حداقل 3 سال سابقه کار رسمی هستند. نکته حائز اهمیت اینکه تمامی اساتید دوره کودک روانشناسی آموزشی مختص این گروه سنی را گذرانده و کاملا به نحوه رفتار با این گروه سنی آشنا هستند.

 

داوطلبان همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از 9.30 صبح الی 19.30 شب بدون نیاز به وقت قبلی می توانند جهت تعیین سطح،مشاوره و ثبت نام مراجعه نمایند. تعیین سطح و مشاوره به صورت کاملا شفاهی و رایگان انجام می‌شود. در هنگام ثبت نام به همراه داشتن کپی کارت ملی الزامیست.

 

دوره کودکان در صورت تاخیر بیش از 5 دقیقه زبان آموز در همان روز کلاس با اولیا تماس گرفته شده و در صورت غیبت زبان آموز 24 ساعت پس از کلاس به ایشان اطلاع رسانی خواهد شد.

البته با اپلیکیشن اختصاصی والدین که در کافه بازار موجود است والدین می توانند اطلاعات کاملی از موارد یاد شده را داشته باشند . برای دریافت نام کاربری و رمز عبور خود حتما با واحد پذیرش زبانکده در ارتباط باشید . 

 

کلاس های خصوصی این امر کاملا بستگی به سه عامل هدف، سطح و محدودیت زمانی زبان آموز دارد. در دوره های خصوصی از آنجا که تنها یک زبان آموز در کلاس حضور دارد سیلابس و کتاب‌ها بر اساس نیاز ایشان طراحی و انتخاب می‌شوند.

 

مهمترین ویژگی کلاس های خصوصی سرعت بالای تدریس است. از آنجا که کل وقت کلاس صرفا بر روی یک زبان آموز متمرکز است کلاس از سرعت بسیار بالایی برخوردار است البته مشروط بر اینکه زبان آموز نیز مطالعه خود را چند برابر کند. از دیگر ویژگی های کلاس خصوصی این است که صرفا روی نقاط ضعف زبان آموز تمرکز شده و برای هر زبان آموز سیلابس منحصر به فرد ایشان طراحی می‌شود.

 

 این دوره مناسب کسانی است که محدودیت زمانی داشته و با شرکت در کلاس های ترمیک نمیتوانند به هدف خود در مدت زمان دلخواهشان برسند و یا زبان آموزانی که متقاضی دوره های خاصی هستند که در کلاس های ترمیک ارائه نمی‌شوند.

 

نظر کیفیت آموزشی هر دو کلاس یکسان هستند. عمده ترین تفاوت آنها در سرعت کلاس ها است یعنی در کلاس های خصوصی حجم مطالب تدریس شده دو برابر کلاس های ترمیک است. .همچنین در کلاس های خصوصی صرفا تمرکز بر روی رفع نقاط ضعف زبان آموز می‌باشد.

 

این هم کاملا بستگی به زبان آموز و محدودیت زمانی و هدف ایشان دارد. کلاس های خصوصی در بازه زمانی 8 صبح تا 22 در روزهای شنبه الی 5 شنبه قابل تشکیل هستند. همچنین امکان تشکیل کلاس های خصوصی در روزهای جمعه از ساعت 9.30 الی 12.30 نیز وجود دارد. اینکه چند روز در هفته و یا چند جلسه در روز باید کلاس تشکیل شود بسته به میزان عجله زبان آموز دارد.

 

هر زبان آموز می‌تواند در هر 10 جلسه 2 جلسه کلاس خود را کنسل کند مشروط بر اینکه از 24 ساعت قبل به اطلاع موسسه برساند. در این حالت برای زبان آموز غیبت منظور نخواهد شد .

 

کلاس ها در محل موسسه تشکیل می‌شوند مگر اینکه زبان آموز درخواست تشکیل کلاس در محل مورد نظر خود را داشته باشد که بسته به مسافت محل مورد نظر شهریه افزایش خواهد یافت.

 

سرعت پیشرفت در کلاس های خصوصی دو برابر کلاس های ترمیک است به شرط اینکه زبان آموز به ازای هر جلسه کلاس حداقل 4 ساعت در منزل مطالعه مفید داشته باشد.

 

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی، حاصل ماه‌ها تحقیق و تلاش گروه بزرگی از استادان، کارشناسان زبان انگلیسی و متخصصان IT موسسه زبان انگلیسی آوای نوین تیکاهستند

در دوره‌ های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، تمرکز بر تدریس هر 4 مهارت اصلی صحبت کردن، گوش کردن، خواندن و نوشتن است.

این دوره به صورت ویژه تاکید فراوانی بر روی تقویت مهارت گفتاری (Speaking) زبان آموزان دارد تا زبان آموزان بتوانند پس از طی هر ترم به راحتی از تمامی ساختارها و کلمات نو آموخته خود در مکالمات روزمره استفاده کنند.

 

سامانه آموزش مجازی زبانکده تیکا یکی از کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین نرم افزارهای موجود در دنیا بوده که توسط متخصصان IT موسسه برای آموزش‌ آنلاین زبان انگلیسی بهینه سازی شده است، به طوری که زبان آموزان مانند کلاس‌های حضوری بتوانند آموزش‌های موثر و مفید ببینند

کلاس‌های آنلاین به صورت کاملا Interactive هستند و هیچ محدودیتی برای استادان و زبان آموزان در پرسش و پاسخ، پخش فایل‌های صوتی و تصویری و … به وجود نخواهند آورد.

 

کلاس های آنلاین مناسب افرادی هستند که به علت بعد مسافت امکان حضور در موسسه را ندارند. در حال حاضر، اکثر متقاضیان کلاس های آنلاین افرادی ساکن خارج از کشور هستند که از این سامانه استفاده می‌کنند. همچنین کسانی که به علت مشغله کاری و یا زندگی خارج از ارومیه حاضر به رفت و آمد نیستند می‌توانند از این نوع کلاس استفاده نمایند.

 

دوره هایی که به صورت آنلاین تدریس می‌شوند، دوره های مربوط به بزرگسالان هستند.

دوره های عمومی زبان انگلیسی با کتاب های Four Corners و Passages،همچنین دوره های تخصصی برای ارتقای مهارت‌ های شغلی و دوره های آمادگی برای آزمون های بین المللی مثل IELTS یا iBT می‌توانند به صورت آنلاین برگزار شوند.

در دوره های آنلاین، علاوه بر زبان عمومی کلیه دوره‌های بین‌المللی مانند CAE، FCE، و CPE توسط برترین استادان موسسه زبانکده تیکا تدریس می‌شوند.

در حال حاضر، دوره های آنلاین برای کودکان برگزار نمی‌‎شوند.

 

زمان هر جلسه 90 دقیقه بوده و ساعات برگزاری این کلاس ها نیز با توجه به زمانبندی و نیاز شما از ساعت 8 صبح تا 10 شب متغیر است.

تعداد جلسات هر کلاس بین 12 الی 15 جلسه بسته به سطح زمان آموزان بوده و هر کتاب در طول 2 یا 3 ترم تدریس می‌شود.